KALEDÁŘ AKCÍ
květen/2021
KATEGORIE
INFORMACE
Členové a rozhodčí 2021
Výpis transparentního účtu
Celkový kalendář RCAČR
Síň slávy
Dokumenty ke stažení
Antidopingová charta
Valné hromady
Stav hospodaření
Mapa stránek
ODKAZY
EFRA   European Federation of Radio Operated Model Automobiles
EFRA kalendář   na aktuální sezonu
IFMAR International Federation of Model Auto Racing

RC Autoklub České republiky

5. závod MČR 1/10 a 1/8 IC a odlehnutí za sezonou 2020

7.9.2020
V sobotu 5. 6. 2020 proběhl poslední závod MČR 1/10 a 1/8 IC ve Svitavách. Závod probíhal v pohodové atmosféře. Bohužel menší problém nastal při ranním tréninku. Závod se měl odjet do protisměru ale po odjetí pár minut ranních tréninků jsme zjistili, že z hlediska bezpečnosti závodníků nebude tento jízdní směr to pravé. Proto po odhlasování byl směr změněný. Krásné souboje na dráze probíhaly celý den a ve všech kategoriích se bylo na co koukat. V kategorii 1/10 IC si nejlépe vedl opět Michal Jansa, který vyhrál jak kvalifikace tak i závod celkově. Druhé místo si vybojoval Drahoslav Hejtmánek a třetí skončil Richard Škola. V kategorii 1/8 IC zvítězil Pavel Jansa, druhý dojel Martin Zvára a jako třetí se umístil Radovan Konopík. V kategorii 1/8 E zvítězil Marcel Dostál, druhou příčku obsadil Jiří Jarolímek a třetí skončil Radovan Konopík.

A teď ohlédnutí za sezonou 2020. Letošní sezona byla poměrně rozházená už od začátku roku díky Covidu a nařízeními vlády, díky kterým se hned první závod musel přeložit. Přeložený závod byl naplánovaný spolu s třetím závodem do Brna Bosonoh, bohužel oba tyto závody se museli zrušit kvůli velice malé účasti. Celkové pořadí letošní sezony se počítalo ze tří odjetých závodů. Odjeli se dvakrát Svitavy a jednou Brno Bosonohy.

Celkové pořadí v kategorii 1/10 IC
1. Michal Jansa
2. Drahoslav Hejtmánek
3. Marcel Dostál

Nejrychlejší 50+ 1/10 IC
Drahoslav Hejtmánek

Nejrychlejší Junior
Šimon Horák

Celkové pořadí v kategorii 1/8 IC
1. Pavel Jansa
2. Martin Zvára
3. Marcel Dostál

Nejrychlejší 50+ 1/8 IC
Radovan Konopík

Závěrem bych chtěl poděkovat všem zúčastněným závodníkům i klubům pořádajícím letošní MČR a těším se na spolupráci v sezoně 2021. Trenér sekce Martin Zvára

Copyright © 2010 E-VISION International s.r.o.