KALEDÁŘ AKCÍ
červenec/2018
KATEGORIE
INFORMACE
Členové a rozhodčí 2018
Výpis transparentního účtu
Celkový kalendář RCAČR
Síň slávy
Dokumenty ke stažení
Antidopingová charta
Valné hromady
Stav hospodaření
Počasí
Mapa stránek
ODKAZY
EFRA   European Federation of Radio Operated Model Automobiles
EFRA kalendář   na aktuální sezonu
IFMAR International Federation of Model Auto Racing

RC Autoklub České republiky

Report z ME 1:10 Buggy 2017 očima Káji Novotného

31.7.2017
Minulý týden se ve městě Pinerolo, Itálie konalo mistrovství Evropy 1/10 buggy.

Místní klub připravil výbornou dráhu a celý areál - opravdu skvělá práce. V tréninku se nejvíce dařilo Francouzovi Reno Savoyovi. Nicméně zajet 2 čistá kola vs zajet čistých 5 minut na této dráze bylo něco úplně jiného a na horní příčky se dostali úplně jiní jezdci, první dvě kvalifikace vyhrál Lee Martin, pak zazářil mladý Ital Ricardo Berton. Dalším adeptem na TQ byl Martin Bayer, který bral v body za 2. a 3. místo. Nicméně v posledních dvou kvalifikacích to byl opět Lee Martin, za ním startovali Ricardo Berton, Michal Orlowski a Martin Bayer - TOP 4, která slibovala skvělý boj o titul!
Před finálovými jízdami ale zapršelo a to naprosto zamíchalo kartami. Z titulu se nakonec radoval Lee Martin, druhý dojel Michal Orlowski, třetí Reno Savoya. Martin nakonec skončil celkově 8.!
Max a já jsme skončili v C-finále jako 24. a 23.! A nakonec dojeli 8. (Max) a 7. (já). Zdeněk Mikšovský nakonec dojel na 53. místě!

Ve 4wd buggy kralovala v tréninku trojice Bayer, Coelho a Honigl, kteří dokázali jako jediný zajíždět bezchybné&rychlé jízdy.
Kvalifikacemi zamichalo počasí, jelikož po čtvrtečním tréninku začalo vydatně pršet a v pátek ráno "byla dráha pod vodou". S náročnými podmínkami si nejlépe poradil portugalský super talent Bruno Coelho, který získal celkové TQ! Za ním startoval italský jezdec David Ongaro a třetí Martin Bayer, který za sebou vedl armádu XB4 (celkově 7 podvozku v A-finále)!
Já jsem skončil po kvalifikacích opět v C-finále - 27. místo! Nakonec jsem skončil 23.
Max se dostal do D-finále, které nakonec vyhrál!
Zdeněk Mikšovský skončil v F-finále, kde nakonec získal třetí místo!
Titul mistra Evropy si po prvních finalích zajistil Bruno Coelho! Martin měl nakročeno k celkovému druhému místu, ale kolize v posledním finále s autem v protisměru ho připravila o podium a Martin tak skončil celkově 4., gratulace!

Tak to bylo mistrovství Evropy 1/10 buggy 2017, příští rok se bude závod konat ve Francii!


Copyright © 2010 E-VISION International s.r.o.