KALEDÁŘ AKCÍ
srpen/2021
KATEGORIE
INFORMACE
Členové a rozhodčí 2021
Výpis transparentního účtu
Celkový kalendář RCAČR
Síň slávy
Dokumenty ke stažení
Antidopingová charta
Valné hromady
Stav hospodaření
Mapa stránek
ODKAZY
EFRA   European Federation of Radio Operated Model Automobiles
EFRA kalendář   na aktuální sezonu
IFMAR International Federation of Model Auto Racing

RC Autoklub České republiky

Strana 1 z 77
Zobrazit položek na stránce
Stránky: 1 2 3 4 5 ...
28.7.2021
ON ROAD IC

Report z MČR Onroad IC a Veteránské Tour - Čelákovice

Ahoj všem příznivcům RC auto-model-sportu,

    sezóna RC závodění právě kulminuje a vyzvanači onroad spalovacích modelů nemohli zůstat pozadu. Jako 3 závod MČR a 4. závod Veteránské Tour čekala na závodníky čelákovická technická trať. Je zapotřebí říci, že je potřeba se jí  nejdřív trochu naučit a až pilot získá trochu jistoty a zjistí jakou stopu volit, tak teprve potom může začít tlačit na pilu. Na trati je několik zajímavých míst. Za mě nejzajímavější je střední část s vracákem pod tribunu a následná ostrá šikana, kde se dá získat, ale i ztratit. No každopádně čelákovičtí namotali zajímavou trať vhodnou jak pro elektry tak pro spalovací modely ať už 1/10, 1/8 ale jezdily se zde i závody large scale.

Rozprava Čelakovice  

Tím, že se jeli jak kategorie MČR 1/8, 1/10, 1/8E a 1/8 Vet zmíním v reportu všechny kategorie. Vlivem dovolených a taky možná tím, že IC kategorie je historicky spíše doménou moravských závodníků byla účast v mistrovských kategorií trochu nižší. Nicméně je dobré zařazovat do kalendáře i tratě z české části, aby se kategorie více přiblížila jezdcům z Čech.

Ráno nejdříve proběhl volný trénink elekter, následovala rozprava a tréninky spalováků.  Kolem desáté se šlo na kvalifikace, který byly spíše na seznamování s tratí a ladění aut. Vše probíhalo v pohodovém rytmu. Milan Parák například stihnul předvést svou homemade fůzi mezi veteránem a elektropohonem.

     Finálové jízdy

    Nejprve přišlo veteránské semifinále, které posloužilo k rozdělení roštu pro finále. 15 minut jsme odstartovali petmým startem, který se praktikuje při závodech, kdy není dostatek mechaniků. Nutno dodat, že tento typ startu máme nacvičený lépe než start z roštu. 15ti minutové semi trochu zatřepalo pořadím do finále. Na čele sice zůstal Radovan Konopík, ale na druhé místo pro finále se vyšvihnul Aleš Rajdus. Naopak kvůli problémům s motorem se propadl na finálovém roštu Karel Novosad ze třetího místa na osmé. Nejlepší svou jízdu dne si zajel Adrian, kterému po týdnu na táboře kde metali s klukama kozelce, kapánek došli síly, ale porval se s tím statečně.  Takže to bylo semi Veteránů.

   Poté přišla první finálová jízda elekter na 4 minuty. Tento sprint elektroosmiček je ukrutá palba, nicméně v porovnání časů na kolo je to mezi spalovákem a elektromotorem vyrovnané téměř na setinu.  První finálovou jízdu vyhrál Tomáš Lipták, ale jak se později ukázalo pro všechny elektro jezdce byla první finálovka ta nejhorší, takže se v konečném výsledku všem škrtala.

1/8E

    Na scénu se opět vrátili veteráni, kteří rozjeli svou finálovou jízdu. Start z roštu se nám tentokrát úplně nepovedl. Závody se ale nevyhrávají v první zatáčce a 20 minut je čas na to aby se pole srovnalo podle výkonnosti. Vepředu opět upaloval Radovan Konopík, za ním Aleš Rajdus, Standa Čech. O kousek zpět se držel Vilda Purč. Karel Novosad se rychle prokousával z osmého místa zpět na třetí. Milan Parák bohužel odstavil svůj náhradní podvozek už po 4 kolech (svůj hlavní stroj musel pro zlomený kamen zadního kola odstavit už v semifinále). O šesté místo jela téměř celou dobu trojka Bery, Adrian a Jirka. bohužel Aďa neměl svůj den a tři minuty před koncem to vzal v zatáčce před zadní rovinkou přes poklici a ta jeho BRX-4 poslala do betonového hranolu. Výsledek bylo zlomený nárazník a prasknuté horní plato nesoucí nádrž a servo plynu. Na šestém místě tak dojel Jirka Čermák, když v přímém souboji porazil svého týmového kolegu Jardu Berana. Na bedně tedy první Radovan Konopík , druhý Aleš Rajdus a třetí stíhací jízdou Karel Novosad.

 Po veteránech opět jeli elektry svou druhou finálovku. Opět vyhrál Tomáš Lipták, ale těsně za ním o 4 sekundy dojel Marcel Dostál a dalších pět sekund za nimi byl třetí Daniel Urban. Tito tři jezdci zvádli za 4 minuty zajet 13 kol. O kolo zpět byl Jiří Garbaczewski. Karel Novosad si ještě střihnul po veteránech 11 kol s elektrou. Ivo Trojan odstavil už po prvním kole.

  Sedm jezdců se postavilo na finále kategorie 1/10. V rámci výpomoci s mechanikováním jsem se přesunul od veteránů tentokrát k rychlým desítkám a NT-1čce Tomáše Cibulky. Desítky měli naplánovanou finálovou jízdu na 30 minut. Od startu šel hned do čela Marcel Dostál, kterého z pitlane podporoval Tomáš Lipták. Za ním se rozjel souboj o druhé místo. Tomáš Cibulka nejprve držel druhé místo, ale postupně během prvních dvou pitstopů se před něj dostal Šimon Horák a ten se postupně začínal mírně vzdalovat. Tomáš potom  po nějakém výpadku vysílače či závadě palubní elektroniky doslova taranoval betonový sloup na dlouhé zadní rovince. Jeho XRAY to však ustál téměř bez úhony a Tomáš s uvolněným zadním křídlem pokračoval na jistotu aby dojel na bedně. V tom mu pomohlo, že odstoupil Víťa Hola. Na 4 místo tak poskočil Ivo Trojan a okolo zpět za ním dojela jediná dívka na věži tohot dne Katka Vašicová. Šestý nakonec dojel Víťa Hola. Na sedmém místě také po odstoupení skončil Marek Frič. Na prvním místě tedy stylem start cíl Marcel Dostál. Druhý Šimon Horák precizní jízdou jen o jedno kolo zpět a třetí místo udržel Tomáš Cibulka.

  Na závěr přišlo hlavní finále, královské kategorie 1/8 nitro. Bohužel na startu bylo pouze 5 jezdců, ale i tak jsme hlavně v úvodu viděli na osmičkový závod těsné souboje. Hned od startu šel dopředu Víťa Hola, za ním se tlačil Aleš Rajdus ml. a na něj ještě víc tlačil Marcel Dostál. Vypadalo to že jezdci na druhém a třetím místě jsou rychlejší než průběžně vedoucí jezdec, ale Marcel ve 13 kole putoval do depa na opravu, tuším že řízení a vypadl tak z boje o další umístění na stupni vítězů.  Víťa Hola relativně klidnou a přesnou jízdou držel náskok před Alešem a také mu vyšla pitstop strategie a podařilo se mu Aleše za sebou udržet na druhém místě až do konce. Marcel se po opravě vrátil na trať, ale měl velkou ztrátu, takže  to znamenalo poslední páté místo. Čtvrtý dojel vítěz veteránského závodu Radovan Konopík. Ve veteránech se mu technické potíže vyhýbají, ale ve finále osmiček několikrát musel do boxů až nakonec odstoupil ve 26 minutě odstoupil po upadnutí zadního kola. Třetí místo si tak vyjel nejmladší jezdec v poli Maty Knopp!  Tým Knoppů začínají s osmičkovými spalováky, ale už jsou silný rodinný team. Maty vodil osmičku spolehlivě s přehledem a zaslouženě si vyjel místo na stupních vítězů., takže velká gratulace. I tátovi Tomovi, který to jistil z depa a kontroloval si svůj tep na chytrých hodinkách :-D

Následovalo vyhlášení, předání cen a také tombola s modelářskými produkty nezbytnými pro RC racing.  Závěrem je nutno poděkovat Marcelovi  a jeho teamu za uspořádání a organizaci závodu. Myslím, že to byl vydařený závod a velmi náročné technické trati.

Výsledky je možno shlédnout níže. Pod odkazy se skrývají kompletní myrcm výsledky, kde si můžete rozpitvat závody po jednotlivých jízdách.

Závody MČR a Veteránské Tour pokračují už 6.8. na výborné trati a prostředí ve Svitavách.

Výsledky Veteránů

Výsledky 1/8

Výsledky 1/10

Výsledky 1/8 Elektro

Průběžné pořadí Veteránské Tour po 4 závodech.

Průběžné pořadí Veteránské Tour po 4 závodech kategorie 60+

27.7.2021
ON ROAD IC

MČR onroad IC Svitavy 7.8.2021

MČR onroad IC Svitavy 7.8.2021 

Druhá půlka seriálu a jak to bude?

- Pátek
- trénink na připravené a nacukrované dráze bude nejpozději od 14:00 hodin
- trénink pro nitro je do 19:00 hod, pro elektro je do 21:00 hod

- Sobota
- od 7:30 volný trénink
- od 8:00 do 9:15 trénink ve skupinách dle rozpisu
- 9:30 rozprava
- První kvalifikace startuje 9:45
- Finálové jízdy od 13:00 hod

Déle pak je pro Vás čeká luxusní bufet od svitavského klubu a bohatá tombola od sponzorů.
Samozřejmostí jsou dostupné náhradní díly pro značky XRAY (XRAYstore), Serpent (Profimodel) a Shepherd (Rakon)

Nezapomeňte, že přihlášky jsou do čtvrtečního poledne.


21.7.2021
ELECTRIC BUGGY

Pozvánka na 4. závod MČR electric buggy

19.7.2021
ON ROAD IC

MČR onroad IC Čelákovice 24.7.2021

MČR onroad IC Čelákovice 24.7.2021 

Třetí kolo seriálu Mistrovství ČR v kategorii ONROAD IC již "klepe na dveře".

Pátek
- trénink na připravené a nacukrované dráze bude nejpozději od 14:00 hodin trénink pro nitro je do 19:00 hod, pro elektro je do 20:00 hod 

Sobota 
- od 8:00 otevření areálu
- 8:30 - 9:00 volný trénink kategorie elektro
- 8:45 - 10:00 rozprava
- 9:00 - 10:00 volný trénink IC
- První kvalifikace startuje 10:10 
- Finálové jízdy od 13:00 hod

Déle pak Vás čeká luxusní snídaně na účet XRAYstore (klasický bufet bohužel nebude a oběd se objedná hromadně) a nakonec bohatá tombola od sponzorů. 
Samozřejmostí jsou dostupné náhradní díly pro značky XRAY (XRAYstore), Serpent (Profimodel) a Shepherd (Rakon) 

Nezapomeňte, že přihlášky jsou do čtvrtečního poledne.


13.7.2021
ELECTRIC TRACK

Pozvánka MČR elekctric track Čelákovice

INFO:
Adresa: Ve Vrbí, Čelákovice

Předběžný časový harmonogram:
Pátek:
Otevření areálu od 12:00 hod
Volný trénink od 14:00 hod

Sobota:
Otevření areálu od 7:00 hod
Rozprava od 8:30 hod
Měřený trénink od 9:00 hod
Kvalifikace od 10:00 hod
Finálové jízdy od cca 14:00 hod
Vyhlášení výsledků od 18:00 hod.

Přihlášky jsou otevřené do 16.7. do 12:00 hod na webu www.myrcm.ch

Označená kola pro kategorie Modified a Stock budou k prodeji na místě od dodavatele.

28.6.2021
ELECTRIC TRACK

Výběrové řízení na kola – přihlášená kola

Výběrové řízení na kola pro asfaltovou část MČR 1/10ep bylo velmi ovlivněno dodávkou pneumatik. Prodejci nevědí a nemají přesné informace o dodání pneumatik a nemohou zaručit termíny dodání, což bylo jedno z kritérií. Nakonec se ovšem jeden prodejce přihlásil – XRAYSTORE a zaručil dodání pneumatik na MČR a WarmUp.

Která kola jsou ve výběru a budou i vybrána?

Matrix 1/10 EP 36R Rubber Tire Pre-Glued Asphalt (4pcs)

Pneumatiky již někteří z jezdců jezdí. Díky tomu jsem zjišťoval kvalitu a použití pro MČR a z oslovených jezdců, servisních týmů nezaznělo žádné extra proti, ale pouze strach z teploty, která těmto kolům úplně nesedí. I tak jsem velmi rád, že se povedlo najít řešení a asfaltová část sezóny (Čelákovice, Blansko) bude regulérní a jednotná v části pneumatik.

Po covidová doba ještě nějaký čas zřejmě bude doznívat a s tímto ohledem jsem poprosil o dodání řešení včetně označení na MČR. Povedlo se a pro každého účastníka bude připravena minimálně jedna sada kol (maximálně dvě sady na závod – kvalifikaci a finále) a druhá s možností zakoupení a „doznačení“ přímo na místě.

Příjemná bude i dotovaná cena pro RCAČR těchto kol a to 670,-/sada

Děkuji všem jezdcům, přátelům, prodejcům a dalším co jsem otravoval a poskytli mi informace ohledně pneumatik. Díky uvidíme se již tento týden na WarmUpu.  


25.6.2021

!!!Závod v Horním Jelení ZRUŠEN!!!

Po vydatných deštích musíme závod bohužel zrušit .Čekali jsme do dnešního rána, co s tím noční déšť udělá. Bohužel to ještě zhoršil. Vyhlídky na dnešní den a sobotu opravdu nejsou dobré, takže jsme nuceni závod zrušit. O náhradním termínu vás budu informovat.
Jarda


21.6.2021

Pozvanka na 2. závod do Horního Jeleni

Jste všichni srdečně zváni na další závod do super arény MAXLAND v Horním Jeleni…do arény, kde je vždy vše perfektně připraveno. Proto neváhejte a určitě přijeďte. Samozřejmě zveme i ty, kteří stále neví jestli se zúčastnit nebo ne. Jste vítáni, nebudete litovat.
Jarda


Přihlásit se můžete tady:
15.6.2021

Pozvánka na MČR electric buggy do Velkých Opatovic

8.6.2021

Výběrové řízení 2021 pro 1/10 electric track TC

! Výběrové řízení pro pneumatiky na MČR 1/10 electric track TC!

Rok se pomalu překlápí do své druhé poloviny a je na čase se připravit na MČR. To proběhne v půlce července v Čelákovicích přesně 17.7.2021. Z organizačního hlediska je potřeba stanovit pneumatiky, které na tomto podniku budou použity a bude je možnost otestovat na Warmupu – 3.7.2021 v Čelákovicích.

Jednotné pneumatiky se týkají kategorií Modified, Stock 13,5t a Formule 21,5t. Ve formulích se pneumatiky pro letošní rok nemění a zůstávají stejné jako loni Ride GR a jejich přebaly.

Proto vypisuji výběrové řízení na pneumatiky do těchto kategorií 
– Stock 13,5T a Modified
Pravidla výběrového řízení:
    • Přihlášení pneumatik do výběrového řízení nejpozději do 24.6.2021
    • Přihlášení pneumatik emailem a následně telefonicky potvrdit u trenéra sekce
(vše v kontaktech na stránkách rcačr Aleš Horák)
    • Přihlášením pneumatik dodavatel potvrzuje dostupnost pneumatik na závod 17.7.2021 v počtu min cca 60 sad TC (dvě sady na model).
    • Dodání vzorků v počtu min 2 sad pro možnost testování do 1.7.2021
    • Přihlášené pneumatiky budou zveřejněny na stránkách RCAČR 25.6.2021
Testování pneumatik proběhne:
    • Závod pro výběr pneumatik: – Czech Masters Series - onroad 2021 R3 WarmUp na MČR - 3.7.2021
Kritéria pro výběr:
    • Kvalita zpracování pneumatik (nalepení, trhání atd.)
    • Opotřebení pneumatik na dráze (funkčnost - doba použití)
    • Hodnocení jezdců

Pokud nebude zájem od dodavatelů, budou pneumatiky vybrány ve spolupráci s partnery RCAČR dle názorů jezdců a dostupnosti.

Výběrové řízení bude vyhodnoceno nejpozději 5.7.2021.
Strana 1 z 77 Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Další
Copyright © 2010 E-VISION International s.r.o.